Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
74HCT132D/C4J
Produttore:
Pacchetto:
14-SO
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
74HCT132D - NAND Gate, HCT Serie
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
2131
$0.133
$283.423
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 33ns @ 4.5V, 50pF |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 1.2V ~ 1.4V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Input Logic Level - High | 1.9V ~ 2.1V |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Features | Schmitt Trigger |
| Number of Circuits | 4 |
| Package | Bulk |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |