NXP USA Inc.
Prodotto No:
74HCT139DB,112
Produttore:
Pacchetto:
16-SSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
74HCT139DB - DECODER/DRIVER, HC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1829
$0.152
$278.008
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Independent Circuits | 2 |
| Circuit | 1 x 2:4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Series | 74HCT |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Package | Tube |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Base Product Number | 74HCT139 |