NXP USA Inc.
Prodotto No:
74HCT253D-Q100,118
Produttore:
Pacchetto:
16-SO
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC MULTIPLEXER 2 X 4:1 16SO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1351
$0.209
$282.359
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74HCT |
| Type | Multiplexer |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 6mA, 6mA |
| Base Product Number | 74HCT253 |