Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
74HCT564P-E
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
204
$1.406
$286.824
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Clock Frequency | 50 MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 35ns @ 4.5V, 50pF |
| Current - Quiescent (Iq) | 8 µA |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Tri-State, Inverted |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Product Status | Active |
| Series | 74HCT |
| Function | Standard |
| Type | D-Type |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Bulk |
| Input Capacitance | 10 pF |
| Current - Output High, Low | 6mA, 6mA |
| Base Product Number | 74HCT564 |