Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
74LCX11MTCX
Produttore:
Pacchetto:
14-TSSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
AND GATE, LVC/LCX/Z SERIES, 3-FU
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1484
$0.19
$281.96
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 6ns @ 3.3V, 50pF |
| Logic Type | AND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Series | 74LCX |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Number of Inputs | 3 |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Features | - |
| Number of Circuits | 3 |
| Package | Bulk |
| Current - Quiescent (Max) | 10 µA |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74LCX11 |