Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
74LCX240MSA
Produttore:
Pacchetto:
20-SSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC BUFFER INVERT 3.6V 20SSOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
533
$0.532
$283.556
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Series | 74LCX |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tube |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74LCX240 |