Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
74LS156PC
Produttore:
Pacchetto:
16-PDIP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
2-TO-4 LINE DECODER/DEMUX, TTL,
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
740
$0.3895
$288.23
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 2 x 2:4 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | 74LS |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Package / Case | 16-DIP |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | Fairchild Semiconductor |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 100µA, 8mA |
| Base Product Number | 74LS156 |