National Semiconductor
Prodotto No:
74LS170PC
Produttore:
Pacchetto:
16-PDIP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SHIFT REGISTER
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
317
$0.9025
$286.0925
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | Non-Inverted |
| Logic Type | Register File |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | 74LS |
| Function | Universal |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | National Semiconductor |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 74LS170 |