National Semiconductor
Prodotto No:
74LS193PC
Produttore:
Pacchetto:
16-PDIP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC BINARY COUNTER 4-BIT 16DIP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
666
$0.4275
$284.715
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Count Rate | 32 MHz |
| Logic Type | Binary Counter |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Through Hole |
| Direction | Up, Down |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | 74LS |
| Package / Case | 16-DIP |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Mfr | National Semiconductor |
| Number of Elements | 1 |
| Timing | Synchronous |
| Package | Bulk |
| Reset | Asynchronous |
| Base Product Number | 74LS193 |