National Semiconductor
Prodotto No:
74LS49PC
Produttore:
Pacchetto:
14-PDIP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
DECODER/DRIVER, TTL, PDIP14
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
430
$0.665
$285.95
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1 x 4:7 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Series | 74LS |
| Type | Decoder |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | National Semiconductor |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 250µA, - |