National Semiconductor
Prodotto No:
74LS502DC
Produttore:
Pacchetto:
16-CDIP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SHIFT REGISTER, TTL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
116
$2.47
$286.52
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Complementary |
| Logic Type | Register, Successive Approximation |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-CDIP |
| Series | 74LS |
| Function | Serial to Parallel |
| Package / Case | 16-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | National Semiconductor |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 74LS502 |