National Semiconductor
Prodotto No:
74LS563PC
Produttore:
Pacchetto:
20-PDIP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
D LATCH, 1-FUNC, 8-BIT, TTL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
381
$0.7505
$285.9405
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Output Type | Tri-State, Inverted |
| Logic Type | D-Type Latch |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 8:8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Series | 74LS |
| Package / Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | National Semiconductor |
| Delay Time - Propagation | - |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | - |
| Base Product Number | 74LS563 |