NXP Semiconductors
Prodotto No:
74LVC139BQ,115
Produttore:
Pacchetto:
16-DHVQFN (2.5x3.5)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
NEXPERIA 74LVC139BQ - DECODER/DR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Independent Circuits | 2 |
| Circuit | 1 x 2:4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-DHVQFN (2.5x3.5) |
| Series | 74LVC |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74LVC139 |