IDT, Integrated Device Technology Inc
Prodotto No:
74LVC16244APVG
Produttore:
Pacchetto:
48-SSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
74LVC16244 - 3.3V CMOS 16-BIT BU
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
278
$1.026
$285.228
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 48-SSOP |
| Series | 74LVC |
| Package / Case | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Mfr | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Number of Elements | 4 |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74LVC16244 |