NXP USA Inc.
Prodotto No:
74LVC163BQ,115
Produttore:
Pacchetto:
16-DHVQFN (2.5x3.5)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
NOW NEXPERIA 74LVC163BQ - BINARY
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Count Rate | 150 MHz |
| Logic Type | Binary Counter |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Direction | Up |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-DHVQFN (2.5x3.5) |
| Series | 74LVC |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Timing | Synchronous |
| Package | Bulk |
| Reset | Synchronous |
| Base Product Number | 74LVC163 |