NXP Semiconductors
Prodotto No:
74LVC1G126GM,115
Produttore:
Pacchetto:
6-XSON, SOT886 (1.45x1)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
NOW NEXPERIA 74LVC1G126GM - BUS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT886 (1.45x1) |
| Series | 74LVC |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Product Number | 74LVC1G126 |