NXP Semiconductors
Prodotto No:
74LVC1G80GF,132
Produttore:
Pacchetto:
6-XSON, SOT891 (1x1)
Batch:
-
Descrizione:
IC FF D-TYPE SNGL 1BIT 6XSON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
3129
$0.095
$297.255
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Clock Frequency | 400 MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.5ns @ 5V, 50pF |
| Current - Quiescent (Iq) | 200 µA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Inverted |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-XSON, SOT891 (1x1) |
| Series | 74LVC |
| Function | Standard |
| Type | D-Type |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Bulk |
| Input Capacitance | 5 pF |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Product Number | 74LVC1G80 |