NXP Semiconductors
Prodotto No:
74LVC257ADB,112
Produttore:
Pacchetto:
16-SSOP
Batch:
-
Descrizione:
NEXPERIA 74LVC257ADB - MULTIPLEX
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1410
$0.1995
$281.295
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 4 x 2:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Series | 74LVC |
| Type | Multiplexer |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 1.2V ~ 3.6V |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Base Product Number | 74LVC257 |