NXP USA Inc.
Prodotto No:
74LVC2G240GM,125
Produttore:
Pacchetto:
8-XQFN (1.6x1.6)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC BUFFER INVERT 5.5V 8XQFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-XQFN (1.6x1.6) |
| Series | 74LVC |
| Package / Case | 8-XFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Product Number | 74LVC2G240 |