NXP USA Inc.
Prodotto No:
74LVC2G38GD,125
Produttore:
Pacchetto:
8-XSON (2x3)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC GATE NAND OD 2CH 2-INP 8XSON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
2049
$0.1425
$291.9825
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.2ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 0.7V ~ 0.8V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-XSON (2x3) |
| Series | 74LVC |
| Package / Case | 8-XFDFN |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 2V |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | Open Drain |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Bulk |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA |
| Base Product Number | 74LVC2G38 |