NXP USA Inc.
Prodotto No:
74LVC3G14GT
Produttore:
Pacchetto:
8-XSON (1.95x1)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC INVERT SCHMITT 3CH 3-IN 8XSON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 4.7ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 1.1V ~ 2.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-XSON (1.95x1) |
| Series | 74LVC |
| Package / Case | 8-XFDFN |
| Input Logic Level - High | 1.7V ~ 3.8V |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Number of Inputs | 3 |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | Schmitt Trigger |
| Number of Circuits | 3 |
| Package | Bulk |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Base Product Number | 74LVC3G14 |