74LVCZ16240ADGVRE4
Texas Instruments
Prodotto No:
74LVCZ16240ADGVRE4
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
48-TVSOP
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC BUFFER INVERT 3.6V 48TVSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 4
Output Type 3-State
Logic Type Buffer, Inverting
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 48-TVSOP
Series 74LVCZ
Package / Case 48-TFSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V
Mfr Texas Instruments
Number of Elements 4
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output High, Low 24mA, 24mA