Casa / Oscillators / 7CL-66.6670MBD-T
minImg
7CL-66.6670MBD-T
TXC CORPORATION
Prodotto No:
7CL-66.6670MBD-T
Produttore:
TXC CORPORATION
Descrizione:
XTAL OSC XO 66.667MHZ 3.3V CMOS
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 30mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 7CL
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr TXC CORPORATION
Base Resonator Crystal
Frequency 66.667 MHz