808050Y024.5Z
Crouzet
Prodotto No:
808050Y024.5Z
Produttore:
Crouzet
Descrizione:
GEARMOTOR 106 RPM 24V
Guida per l'utente
Torque - Rated (oz-in / mNm) 708.1 / 5000
Operating Temperature -
Diameter - Shaft 0.315" (8.00mm)
Termination Style Solder Tab
Approval Agency -
Encoder Type -
Voltage - Rated 24VDC
Size / Dimension Square - 2.559" x 2.559" (65.00mm x 65.00mm)
Product Status Obsolete
Mounting Hole Spacing 3.118" (79.20mm)
Weight 2.1 lbs (952.5 g)
Length - Shaft and Bearing 0.894" (22.70mm)
RPM 106 RPM
Function Gearmotor
Series 80805
Type DC Motor
Power - Rated 17W