TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
8134-HC-6P3
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN PIN RCPT .020-.030 PRESSFIT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.323
$0.323
10
$0.2774
$2.774
25
$0.27588
$6.897
50
$0.27246
$13.623
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insertion Force | - |
| Tail Type | No Tail |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Pin Hole Diameter | 0.038" (0.97mm) |
| Socket Depth | - |
| Tail Diameter | - |
| Accepts Pin Diameter | 0.020" ~ 0.030" (0.51mm ~ 0.76mm) |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Termination | Press-Fit |
| Product Status | Obsolete |
| Series | HOLTITE |
| Mounting Hole Diameter | 0.063" (1.60mm) |
| Length - Overall | 0.140" (3.56mm) |
| Flange Diameter | 0.063" (1.60mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Board Thickness | 0.030" (0.76mm) |
| Accepts Square Pin Size | - |
| Base Product Number | 8134 |