Crouzet
Prodotto No:
81505141
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH POSITIVE OUT SUB-BASE MNT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Pressure | 0.7 ~ 7PSI (0.05 ~ 0.5 bar) |
| Operating Temperature | -5°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Type | - |
| Approval Agency | ATEX |
| Fluid Type | Air, Inert Gas |
| Mounting Type | Sub-Base Mount |
| Orifice Diameter | 0.098" (2.50mm) |
| Mechanical Life | 3,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Connection Method | - |
| Weight | 0.353 lb (160.12 g) |
| Series | - |
| Function | Positive Output |
| Type | Pressure Switch |
| For Use With/Related Products | - |
| Mfr | Crouzet |
| Features | - |
| Package | Bulk |