Crouzet
Prodotto No:
81513509
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH PRESSURE OPERATED DIN RL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$87.267
$87.267
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Pressure | 30 ~ 116 PSI (2 ~ 8 bar) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Type | - |
| Approval Agency | cUL, UL |
| Fluid Type | Air, Inert Gas |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Orifice Diameter | - |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Push-In Connection for Tubing 5/32" (4.00mm) Dia |
| Weight | - |
| Series | - |
| Function | Pressure Operated |
| Type | Pressure Switch |
| For Use With/Related Products | - |
| Mfr | Crouzet |
| Features | Pressure Indicator |
| Package | Bulk |