Crouzet
Prodotto No:
81580504
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONTROL RELAY 2-HAND START CHAS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$855.2185
$855.2185
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Pressure | 30 ~ 116 PSI (2 ~ 8 bar) |
| Operating Temperature | -5°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Type | Pushbutton, Dual |
| Approval Agency | - |
| Fluid Type | Air, Inert Gas |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Orifice Diameter | 0.098" (2.50mm) |
| Mechanical Life | 1,500,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Push-In Connection for Tubing 5/32" (4.00mm) Dia |
| Weight | 2.2 lbs (997.9 g) |
| Series | - |
| Function | 2-Hand Start |
| Type | Control Relay |
| For Use With/Related Products | - |
| Mfr | Crouzet |
| Features | - |
| Package | Bulk |