Crouzet
Prodotto No:
81715512
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONTROL VALVE 3/2 NC PANEL MOUNT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$152.2945
$152.2945
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Pressure | 30 ~ 116 PSI (2 ~ 8 bar) |
| Operating Temperature | -5°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Type | Paddle |
| Approval Agency | - |
| Fluid Type | Air, Inert Gas |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Orifice Diameter | 0.106" (2.70mm) |
| Mechanical Life | 1,500,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Push-In Connection for Tubing 5/32" (4.00mm) Dia |
| Weight | 0.143 lb (64.86 g) |
| Series | - |
| Function | 3/2 Normally Closed |
| Type | Control Valve, Momentary |
| For Use With/Related Products | - |
| Mfr | Crouzet |
| Features | Operating Force 8 ~ 18N |
| Package | Bulk |