Casa / Fixed Inductors / 8250-102K-TR-RC
minImg
8250-102K-TR-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
8250-102K-TR-RC
Descrizione:
FIXED IND 1MH 139MA 12.1 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 40mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 139 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12.1Ohm Max
Inductance 1 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 4.5MHz