8250-181K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
8250-181K-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
IND4.17X11.43MM,1800010%0.048A,N
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 85mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 277 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.08Ohm Max
Inductance 180 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 10MHz