8250-221K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
8250-221K-RC
Descrizione:
FIXED IND 220UH 251MA 3.48OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 80mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 251 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.48Ohm Max
Inductance 220 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 9.4MHz