8250-330K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
8250-330K-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 33UH 505MA 928 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 190mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 505 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 928mOhm Max
Inductance 33 µH
Series 8250
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 33MHz