8250-4R7K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
8250-4R7K-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
IND4.17X11.43MM,4.7UH10%0.95A,NO
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 710mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 42 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 710 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 168mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 72MHz