8250-5R6K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
8250-5R6K-RC
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 680MA 511MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 680mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 42 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 680 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 511mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 69MHz