8250-682K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
8250-682K-RC
Descrizione:
FIXED IND 6.8MH 62MA 62 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 16mA
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 70 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 62 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 62Ohm Max
Inductance 6.8 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.5MHz