8250-821K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
8250-821K-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
IND4.17X11.43MM,820UH10%0.151A,N
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 45mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 70 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 151 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.4Ohm Max
Inductance 820 µH
Series 8250
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 4.8MHz