Crouzet
Prodotto No:
825100A40300MR
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
GEARMOTOR 300 RPM 115V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 1.699 / 12 |
| Operating Temperature | -10°C ~ 75°C |
| Diameter - Shaft | 0.079" (2.00mm) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Encoder Type | - |
| Voltage - Rated | 115VAC |
| Size / Dimension | Round - 1.409" Dia (35.80mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.654" (42.00mm) |
| Weight | 0.199 lb (90.26 g) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.354" (9.00mm) |
| RPM | 300 RPM |
| Function | Gearmotor |
| Series | 82510 |
| Type | AC Motor |
| Power - Rated | 2.7W |
| Motor Type | Synchronous |
| Mfr | Crouzet |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Gear Reduction Ratio | - |
| Base Product Number | 825100 |