825MMR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
825MMR250K
Descrizione:
CAP FILM 8.2UF 10% 250VDC RADIAL
In magazzino : 1662
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.563" W (31.00mm x 14.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MMR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 8.2 µF