826KXM063MJU
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
826KXM063MJU
Descrizione:
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 240 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.0218Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KXM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 82 µF
Package Bulk
Impedance 340 mOhms