TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
828296-8
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 16 |
| Color | Green |
| Length - Post (Mating) | 0.405" (10.287mm) |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | Flash |
| Length - Overall Pin | 1.181" (30.000mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Gold |
| Series | AMPMODU Mod II |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Stack Height | 0.650" (16.500mm) |
| Length - Tail | 0.126" (3.200mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 828296 |