82A1A-B28-A18L
Bourns Inc.
Prodotto No:
82A1A-B28-A18L
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
PANEL CONTROL - 5/8" (16MM) ST-C
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread 3/8-32
Actuator Diameter 0.250" (6.35mm)
Termination Style Solder Hook
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 1.102" (28.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Rotation 300°
Series 82
Power (Watts) 2W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 50k
Size - Body Square - 0.625" x 0.625" Face (15.88mm x 15.88mm)