82R1A-R22-A20L
Bourns Inc.
Prodotto No:
82R1A-R22-A20L
Descrizione:
POT 100K OHM 2W CERMET LINEAR
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Hook
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.866" (22.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Series 82
Power (Watts) 2W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 100k
Size - Body Square - 0.625" x 0.625" Face (15.88mm x 15.88mm)