Switchcraft Inc.
Prodotto No:
830
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN JACK STEREO 6.35MM
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$12.7015
$12.7015
10
$11.0105
$110.105
25
$10.43556
$260.889
50
$10.28432
$514.216
100
$9.4525
$945.25
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Cable Opening | 0.280" (7.10mm) |
| Contact Material - Plating | Nickel |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Body Color | Black |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | - |
| Gender | Female |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Stereo (3 Conductor, TRS) |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 6.35mm (0.250", 1/4") - Headphone |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Phone Jack |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | - |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions/Contacts | 3 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Actual Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Series | Extension Jax® |
| Body Material | Copper Alloy |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |