WAGO Corporation
Prodotto No:
831-3603
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
THT MALE HEADER; 1.0 X 1.2 MM SO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$4.8925
$4.8925
10
$4.4441
$44.441
100
$3.9159
$391.59
500
$3.328534
$1664.267
1000
$2.839037
$2839.037
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 1.142" (29.00mm) |
| Contact Tail Length | 0.157" (4.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Header Orientation | Vertical |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 5 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | WAGO Corporation |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Electrolytic Copper |
| Features | - |
| Voltage - IEC | 1 kV |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -60°C ~ 105°C |
| Positions Per Level | 3 |
| Number of Positions | 3 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Gray |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | 41A |
| Series | MCSMAXI 6 |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 600 V |
| Pitch | 0.300" (7.62mm) |
| Package | Box |