Crouzet
Prodotto No:
83137004
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 250V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$15.9315
$15.9315
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 125°C |
| Release Force | 0.031gfm |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Side Rotary, Wire |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | 83137 |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 0.122gfm |
| Overtravel | 12° |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mfr | Crouzet |
| Pretravel | 26° |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 14° |