ebm-papst Inc.
Prodotto No:
8314U
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$63.3555
$63.3555
10
$57.32205
$573.2205
25
$53.55112
$1338.778
50
$52.79701
$2639.8505
100
$48.648645
$4864.8645
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Air Flow | 31.8 CFM (0.890m³/min) |
| Noise | 36.0dB(A) |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Current Rating (Amps) | - |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 12 ~ 31.5VDC |
| RPM | 3300 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Features | - |
| Width | 32.00mm |
| Operating Temperature | -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C) |
| Static Pressure | - |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | UL |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Weight | 0.375 lb (170.1 g) |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced |
| Series | 8300U |
| Power (Watts) | 2.7 W |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 8314 |