ebm-papst Inc.
Prodotto No:
8315100115
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
DC CENTRIFUGAL FAN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Air Flow | 17.7 CFM (0.496m³/min) |
| Noise | 58.0dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 1.50A |
| Fan Type | Blower, Centrifugal |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Product Status | Active |
| Voltage Range | 16 ~ 30VDC |
| RPM | 36500 RPM |
| Mfr | ebm-papst Inc. |
| Material - Frame | - |
| Features | Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Width | 65.50mm |
| Operating Temperature | -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C) |
| Static Pressure | 18.066 in H2O (4500.0 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Approval Agency | CCC, CSA, CE, EAC, VDE, UL |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Size / Dimension | Rectangular/Rounded - 64.6mm L x 64.5mm H |
| Weight | - |
| Lifetime @ Temp. | Varies Based on Temperature |
| Material - Blade | - |
| Series | - |
| Power (Watts) | 36 W |
| Package | Bulk |