Crouzet
Prodotto No:
83170442
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 250V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$4.7025
$4.7025
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Position | 0.571" (14.5mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 130°C |
| Release Force | 7.000gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | 83170 |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 41gf |
| Overtravel | 0.029" (0.74mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Crouzet |
| Pretravel | - |
| Features | Actuator Mounted Right Side |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 831704 |
| Differential Travel | 0.009" (0.23mm) |