WAGO Corporation
Prodotto No:
832-3624
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
THT MALE HEADER; 1.2 X 1.2 MM SO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$10.4405
$10.4405
10
$9.39645
$93.9645
100
$8.397905
$839.7905
500
$7.036061
$3518.0305
1000
$6.218966
$6218.966
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.650" (16.50mm) |
| Contact Tail Length | 0.157" (4.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Header Orientation | 90°, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Silver |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 85 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | WAGO Corporation |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Electrolytic Copper |
| Features | - |
| Voltage - IEC | 1 kV |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -60°C ~ 120°C |
| Positions Per Level | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Gray |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | 76A |
| Series | MCSMAXI 16 |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 600 V |
| Pitch | 0.400" (10.16mm) |
| Package | Box |